Otazky Odpovedi Cisteni Auta

cisteni auto praha
Jak často by se mělo auto nechat kompletně vyčistit?

Samozřejmě záleží na tom, jak hodně s autem jezdíte a také v jakém prostředí. Obecně platí, že auto by se mělo mýt přibližně dvakrát za měsíc. Skutečně důkladné mytí auta, provedené odborníky, pak doporučujeme alespoň čtyřikrát do roka. Součástí by určitě mělo být také voskování, které chrání lak.

Jaký je rozdíl mezi běžným mytím a mytím suchou párou?

Rozdíl je zásadní. Čištění je prováděno namísto vody takzvanou suchou parou, která mnohem lépe proniká i do nejmenších skulinek a zbavuje nečistot bez jakéhokoli rizika poškození. Současně má sterilizační účinky a je ekologická. Mytí suchou parou totiž vyžaduje mnohem méně vody a nejsou k němu zapotřebí žádné chemické prostředky.

Může pára nějak poškodit některé komponenty auta?

Ano, může, pokud při mytí nedodržujete potřebnou vzdálenost od čištění části auta, nebo nevíte, jak bude na páru daný materiál reagovat. Čištění suchou parou by vždy měli provádět pouze zkušení odborníci.

Jak často je nutné čistit ventilaci auta kvůli dezinfekci, aby byl vzduch v interiéru zdravotně nezávadný?

Záleží na tom, jak často měníte ve svém voze pilový filtr. Obecně doporučujeme dezinfekci ventilace jednou až dvakrát měsíčně.

Jak dlouho trvá kompletní mytí interiéru i exteriéru auta?

 Záleží především na míře znečištění vozu. Například, pokud klient přijede a vybere si balíček, ve kterém je desinfekce sedadel (145 min.), nikoli hloubkové tepování, ale sedačky auta budou flekaté a povrchově znečištěné, tak bude upozorněn, že pouhou desinfekcí fleky nezmizí. V takovém případě doporučíme jiný balíček s hloubkovým tepováním nebo záměnu daného úkonu, kde se samozřejmě změní doba čistění (250 minut), ale i cena.

Je nutné mýt motorový prostor a proč?

Určitě to doporučujeme. Nejen proto, abyste si neznečistili ruce či oděv například při doplňování vody do ostřikovačů, ale nánosy špíny navíc mohou mít negativní vliv na funkci některých částí motoru a potenciálně být i nebezpečné a zvyšovat riziko vzplanutí.

Má mytí auta kromě estetických důvodů také nějaký praktický význam?

Celou řadu. Mimo jiné mytí a dezinfekce interiéru a ventilace přispívá k tomu, aby vaše auto bylo zdravým, hygienickým prostředím, pravidelné mytí a voskování chrání lak auta před drobnými poškozeními a správně vyleštěné čelní sklo zajišťuje skutečně dokonalý, a tak bezpečný výhled na silnici.

Je možné nechat si auto odvézt a přivézt po mytí zase zpět?

Ano. Pro váš vůz nebo vás si přijedeme a čistý vám ho opět přivezeme zpět. Do 5 kilometrů dokonce zdarma.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi mytím auta v automatické myčce a ručním mytím?

Ruční mytí je samozřejmě mnohem důkladnější a detailnější. Je také šetrnější a nehrozí při něm vyšší opotřebení nebo dokonce poškrábání laku. V neposlední řadě je také estetický výsledek výrazně lepší u ručního mytí, než při mytí v automatické myčce.

Máte další dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám na vše odpovíme.

Přejít nahoru